مقاصد پرمشتری گردشگری در اروپا -آکا
مقاصد پرمشتری گردشگری در اروپا,گردشگری در اروپا,سفر در اروپا,جاذبه های گردشگری اروپا,اروپا,گردشگری اروپا

آکاایران: هشت مقصد برتر گردشگری اروپا بیشترین میزان ترافیک این قاره را به خود اختصاص داده اند.

در سال های اخیر رشد صنعت گردشگری در کشورهای مختلف جهان به ویژه قاره اروپا میزان ترافیک را در شهرهای این قاره و بویژه مقاصد برتر گردشگری آن افزایش داده است.

در این میان پورتال آکا ایران به معرفی هشت مقصد گردشگری پر ترافیک قاره اروپا پرداخته که در این میان سه مقصد گردشگری در کشور اسپانیا واقع شده اند.

آکاایران: مقاصد پرمشتری گردشگری در اروپا

ورشو

شهر ورشو پایتخت لهستان در این رده بندی در رتبه ی نخست پرترافیک ترین شهر قاره ی اروپا جای گرفته است. این شهر دارای آب و هوای سرد بوده و تپه های زیادی در اطراف آن واقع شده که پوشیده از جنگل هستند.

شهرهای مختلف لهستان بویژه ورشو در ماه ژوئن، میزبان یک میلیون و ۲۴۰ هزار گردشگر بوده اند، این در حالیست که در ماه های اخیر هزاران گردشگر از کشورهای آلمان، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، هلند و روسیه که در سال های گذشته تعطیلات خود را در دو مقصد گردشگری ارزان «مصر» و «تونس» می گذراندند، راهی لهستان شده اند که این امر می تواند رشد چشمگیر گردشگران این کشور در سال جاری میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۰ در پی داشته باشد.

لهستان از غرب با آلمان، از جنوب با جمهوری چک و اسلواکی، از شرق با اوکراین، بلاروس و لیتوانی و از شمال با روسیه و دریای بالتیک همسایه است و پس از الحاق به پیمان شینگن در سال ۲۰۰۷، گردشگران این کشور به شکل چشم گیری افزایش یافته است.

مارسی

شهر بندری مارسی، دومین شهر بزرگ کشور فرانسه که در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته و بزرگ ترین بندر این دریا به شمار می رود، در رتبه ی دوم پرترافیک ترین شهر قاره اروپا دیده می شود.

مارسی که دارای امکاناتی از جمله جاذبه های گردشگری زیبا، موقعیت ژئواستراتژیک در اروپا و مدیترانه، کیفیت زندگی ممتاز، جمعیت جوان، پویا و خلاق و تجربه طولانی تبادلات بین المللی است، هرساله به دلیل نزدیکی به قاره آفریقا سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از کشورهای آفریقایی است. شهر مارسی علاوه بر در اختیار داشتن ۲۵ سالن تئاتر، اپرا، ۴۰ درصد از مساحت خود را به فضای طبیعی اختصاص داده، این در حالیست که با ۵۷ کیلومتر ساحل دریا، مارسی محل ممتازی برای گردشگران علاقه مند به ورزش های آبی است.

رم

شهر تاریخی رم، پایتخت ایتالیا که از آثار تاریخی ارزشمندی از جمله بنای کلزیوم بهره می برد، در این رده بندی در رتبه ی سوم پرترافیک ترین شهر قاره اروپا جای گرفته است. این شهر به دلیل بهره بردن ار آثار تاریخی متعدد در سال ۲۰۱۰ به عنوان سومین مقصد گردشگری اروپا و نخستین مقصد گردشگری ایتالیا توسط گردشگران شناخته شد.

ایتالیا به دلیل داشتن آب وهوای مدیترانه ای و جاذبه های گردشگری متنوع از جمله آثاری تاریخی از تمدن «رم باستان» در شهرهای مختلف، بویژه رم، فلورانس و ونیز، یکی از کشورهای محبوب گردشگران است. این کشور سالانه به طور متوسط میزبان ۲۰ میلیون گردشگر است. این امر صنعت گردشگری را به یکی از ارکان اقتصاد ایتالیا تبدیل کرده و پنج درصد از «تولید ناخالص داخلی» ایتالیا به این صنعت اختصاص یافته است.

بروکسل

شهر زیبای تاریخی بروکسل، پایتخت بلژیک، در این رده بندی در رتبه ی چهارم پرترافیک ترین شهر قاره ی اروپا قرار دارد. بروکسل که مقر اصلی بیشتر نهادهای اتحادیه اروپا است، به دلیل در اختیار داشتن بناهای تاریخی ارزشمند و بیش از ۱۰۰ موزه، یکی از مقاصد برتر گردشگری قاره اروپا یه شمار می رود.

از جاذبه های گردشگری شاخص این شهر می توان به میدان مرکزی، قصر سلطنتی لاکن، قصر سلطنتی بروکسل، موزه ی سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک، موزه های هنرهای زیبا و کلیسای قلب مقدس در کوکلبرگ اشاره کرد.

پاریس

شهر پاریس پایتخت فرانسه که به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان، مقصد اصلی بیشتر گردشگران فرانسه است، در فهرست پرترافیک ترین شهرهای قاره ی اروپا در رتبه ی پنجم جای گرفته است.

پاریس یکی از شهرهای پیشروی جهان در زمینه های اقتصاد، فرهنگ، هنر، سیاست، تحصیل، تفریحات و علم بوده و در کنار لندن، توکیو و نیویورک، از ابرشهرهای جهان محسوب می شود. این شهر همچنین میزبان تعدادی از مهمترین سازمان های بین المللی همچون سازمان «یونسکو»، «سازمان همکاری اقتصادی و توسعه» و «اتاق بازرگانی بین المللی» است.

سالانه حدود ۴۵ میلیون گردشگر از پاریس دیدن می کنند، این در حالیست که برج ایفل، موزه ی لوور و کاخ ورسای، سه جاذبه اصلی گردشگری این شهر محسوب می شوند. پاریس همچنین با دارا بودن ۴۷۸ هزار درخت، سرسبزترین پایتخت قاره اروپا به شمار می رود.

بارسلون

شهر بارسلون در کشور اسپانیا که یکی از مراکز مهم فرهنگی و به یکی از مقصدهای اصلی گردشگران اسپانیا بوده و از میراث تاریخی غنی برخوردار است، در این رده بندی در رتبه ششم پرترافیک ترین شهر قاره اروپا جای گرفته است.

بارسلون به لحاظ اهمیت در امور گردشگری، مالی، تجارت، رسانه، سرگرمی، هنر، بازرگانی بین المللی و آموزش یک شهر جهانی است. بندر بارسلون یکی از مهم ترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه است. همچنین فرودگاه بین المللی بارسلونا در سال ۲۰۰۹ بیش از ۲۷ میلیون مسافر را جابه جا کرده است.

بارسلون دارای بناهای معماری چون «آنتونیو گائودی» و «لوییز دومانچه ای مونتانر» است که به عنوان میراث جهانی یونسکو نیز انتخاب شده و مقراصلی اتحادیه کشورهای دریای مدیترانه نیز است.

اسپانیا با میزبانی ۵۷ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۱، رشد هشت درصدی گردشگری را نسبت به سال ۲۰۱۰ تجربه کرد. این در حالیست که بخش قابل توجهی از گردشگران این کشور در سال ۲۰۱۰، گردشگرانی بوده اند که در سال های گذشته تعطیلات خود را در مصر، تونس و یا یونان سپری می کرده اند.

مادرید

شهر مادرید پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا که پس از لندن و برلین سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است، در این رده بندی در رتبه ی هفتم پرترافیک ترین شهر قاره اروپا جای گرفته است. مادرید به جهت مرکزیت جغرافیایی، پیشینه، و جاذبه های گردشگری ارزشمند از جمله کاخ سلطنتی، پارک رتیرو، موزه باستان شناسی، موزه دل پرادو، موزه ملی مرکز هنری رئینا سوفیا و موزه تایسن بورنمیسا سالانه میزبان میلیونها گردشگر از سرتاسر جهان است.

والنسیا

شهر اشرافی، قدیمی و زیبای والنسیا در اسپانیا سومین شهر مهم این کشور بعد از مادرید و بارسلون است که در این رده بندی در رتبه ی هشتم پرترافیک ترین شهر قاره اروپا جای گرفته است.

با این که آب و هوای والنسیا، مدیترانه ای است، اما تابستان هایش گرم و مرطوب است و به همین دلیل اهالی شهر در این وقت سال به سمت شمال اسپانیا سفر می کنند، هرچند که بهترین فصل سفر به والنسیا بهار است که در آن درختان پر از شکوفه هستند. از جاذبه ای برتر گردشگری این شهر می توان به مجموعه شهر هنر و علوم، موزه تحقیقاتی علوم و پارک اقیانوس شناسی اشاره کرد.

منبع :

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :